niedziela, 12 maja 2024 14:12

Mazur z awansem do V ligi. Wielkie brawa dla drużyny

W sobotę, 13 maja 2023 r. w 17 kolejce KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura grali na wyjeździe ze Zrywem Bielsk. Był to mecz, w przypadku zwycięstwa naszego zespołu, dający pewne pierwsze miejsce w tabeli ligowej.

Pierwsza połowa spotkania to kilka sytuacji bramkowych naszego zespołu, lecz bez efektów bramkowych. Wszystko co najciekawsze w meczu działo się w drugiej połowie meczu. W 47 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny a pięknym strzałem popisał się kapitan Zrywu Michał Wochowski i to rywale objęli prowadzenie. Mazur doprowadzili do wyrównania w 74 minucie, również po rzucie wolnym. Pięknym uderzeniem popisał się obrońca Piotr Szulczewski, piłka jeszcze po rękach interweniującego bramkarza Michała Gozdana trafiła w okienko bramki bielszczan. Nasz obrońca zwłaszcza w rundzie wiosennej nie tylko gra poprawnie w obronie ale także asystuje i strzela bramki wspomagając ofensywę naszego zespołu. W ostatnich minutach przy głośnym dopingu kibiców Mazura, którzy przybyli do Bielska, nasz zespół atakował i miało to dobre efekty.

W 86 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie 2:1, dośrodkowanie Michała Mateckiego w pole karne wykorzystał Krzysztof Oziemski, głową skierował piłkę od słupka do bramki. Tylko cztery minuty i doliczony czas gry dzieliły nasz zespół od zwycięstwa i przypieczętowania pierwszego miejsca w tabeli, jednak stało się inaczej niż wszyscy oczekiwali. W ostatniej akcji, w drugiej minucie dodatkowego czasu gry doliczonego przez sędziego Mateusza Cieplińskiego następuje dośrodkowanie w pole karne, przegrany pojedynek główkowy jednego z obrońców i piłka spada pod nogi 15-letniego Mateusza Moczybrody, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Sebastiana Kowalskiego, bramkarza Mazura.

W niedzielę gąbinianie przegrali ze Skrwą Łukomie 0:4, a to oznacza, że podopieczni Arkadiusza Szulczewskiego wygrywają ligę i awansują do V ligi.

Zryw Bielsk - Mazur Gostynin 2:2 bramki: 47' Michał Wochowski, 90+2' Miłosz Moczybroda - 74' Piotr Szulczewski, 86' Krzysztof Oziemski

Zryw: Michał Gozdan - Seweryn Dymek, Jarosław Sulkowski, Kamil Gapiński, Patryk Jankowski, Filip Orłowski, Dawid Borowski, Michał Malinowski, Marcel Mrozowski (72' Miłosz Moczybroda), Paweł Kowalski (52' Kuba Pietrzak), Michał Wochowski; trener: Damian Lewandowski

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Maciej Kowalczyk, Piotr Dutkiewicz (71' Mateusz Dobieński), Kamil Augustyniak - Michał Jędrzejczak (88' Mikołaj Nosalski) Eryk Wydrzyński (59' Krzysztof Oziemski), Paweł Znyk, łukasz Frątczak (55' Dariusz Kurkowski) Michał Matecki, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski Żółte kartki: Pietrzak.