piątek, 1 grudnia 2023 23:54
Reklama
Reklama

Jest zgoda na uprzątnięcie składowiska w Łaniętach

Prokuratura Rejonowa w Kutnie zgodziła się na usunięcie niebezpiecznego składowiska w Łaniętach.
Jest zgoda na uprzątnięcie składowiska w Łaniętach

Starostwo Powiatu w Kutnie już w sierpniu informowało o pozyskanych środkach na likwidację chemikaliów zgromadzonych w Łaniętach. Powiat pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 8 700 000 zł.

Teraz władze Powiatu mogą ogłosić postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę zadania.  

Chciałbym serdecznie podziękować, z całego serca, Panu prezesowi Wojciechowi Miedzianowskiemu, Panu senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi za tak ogromne zaangażowanie i wsparcie w pozyskaniu tych środków dla Powiatu Kutnowskiego oraz Panu wójtowi gminy Łanięta Tomaszowi Szczęsnemu, który chociaż pod względem przepisów nie jest odpowiedzialny za składowisko odpadów, każdorazowo, kiedy dochodziło tam do sytuacji kryzysowej, można było liczyć na wsparcie władz gminy z panem wójtem na czele. Pragnę przypomnieć Państwu, że jedną z pierwszych decyzji tego Zarządu, tej kadencji Rady Powiatu Kutnowskiego i jedną z pierwszych moich decyzji było wydanie decyzji zakazujących dalszego składowania odpadów niebezpiecznych na składowiskach, które istniały w Powiecie Kutnowskim. Był to koniec roku 2018. Do tej pory jedno takie niebezpieczne składowisko udało nam się już zlikwidować. Było to składowisko w gminie Krośniewice - mówi starosta Daniel Kowalik.

Przypomnijmy, że w maju tego roku na składowisku wybuchł pożar. W Łaniętach może znajdować się ok. 400 ton niebezpiecznych odpadów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obatel 18.11.2023 10:29
TO TEN CO TE ŚMIECI CHEMICZNE ZŁOŻYŁ NIE ZAPŁACI ?????????????????????

zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama