środa, 28 lutego 2024 03:39
Reklama
News will be here

Podnieś rękę, Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą

Przed nami chrześcijanami radosne święta Bożego Narodzenia.

Każdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa raduje się w tych dniach, a wcześniej w okresie adwentu przygotowuje się na Jego przyjście. Adwent wzywa nas do czujności. Adwentowy duch wyciszenia jest nam potrzebny aby nie pogubić się w tym współczesnym świecie. 

„Największą mądrością jest umieć milczeć i nie zważać na słowa, uczynki i życie innych” – mówił św. Jan od Krzyża. 

No ale jak tu milczeć jak widzimy co dzieje się w naszej kochanej Ojczyźnie, czy nawet w Gostyninie. Tuż przed świętami nieznani sprawcy pomazali kościół farny. Jestem przekonany, że monitoring miejski i parafialny pomoże w ustaleniu sprawcy czy też sprawców. 

Pamiętamy jak po marszu młodych ludzi z czerwonymi piorunami dokonano aktu wandalizmu na terenie przykościelnym. Wówczas chuliganów ustalono. Wróćmy jednak do teraźniejszości i zastanówmy się - kim mogą być obecni sprawcy? Czy zasiądą w Wigilię do stołu świątecznego? Być może tak, bo taka jest przecież tradycja. Pewnie podzielą się opłatkiem, raczej cieszyć się będą z prezentów i choinki, a może nawet złożą sobie życzenia bożonarodzeniowe. 

Czy to nie będzie hipokryzja? Tego nie wiem, bo jeszcze nie znam gagatków, być może są innego wyznania albo są ateistami. Znam jednak ludzi, tu w naszym Gostyninie, którzy krytykują Kościół, są z dala od Niego... tymczasem dzielą się opłatkiem z mieszkańcami, robią sobie fotki i publikują to w mediach. Dla mnie to hipokryci. Do wyborów samorządowych jeszcze kilka miesięcy, jeszcze będą „wyskakiwać z lodówek”.

Podczas rekolekcji w parafii św. Marcina ks. Marek Smogorzewski dużo mówił właśnie o Kościele. Rekolekcjonista podkreślał, że Kościół jest jeden, powszechny i apostolski. Oznacza to, że założycielem Kościoła jest Syn Boży, Kościół jest posłany do wszystkich ludzi każdej epoki i jest założony na fundamencie apostołów. 

Życzę czytelnikom portalu gostynin24 dużo miłości i radości, uważajcie na hipokrytów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Obłuda 26.12.2023 10:23
Ostatnio poznałem światopogląd kilku ludzi którzy rozdawali opłatek koło marketu , najlepszy był ten z tym czymś na głowie POwiem tak HIKOPKRYTA I OBŁUDA

odpowiadam.... 26.12.2023 20:56
Najważniejsze, że jest fotka w necie, światopogląd..... to nie jest takie ważne na zdjęciu nie widać.

Mieszkaniec 25.12.2023 16:56
Myślę, że nikomu razem z życzeniami i opłatkiem COVIDA nie przekazali.

spostrzegawczy 23.12.2023 18:18
Czy te roznoszenie opłatków to było co roku czy tylko przed wyborami

zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama