niedziela, 12 maja 2024 16:58

Szczypiorniści Wisły Orlen Płock rozpoczynają rozgrywki ligowe. Na początek wyjazd do Kwidzyna

Przyszedł czas, aby wrócić na ligowe parkiety. W pierwszym meczu drugiej części sezonu Nafciarze udadzą się do Kwidzyna na mecz z tamtejszym MMTS-em. Początek spotkania w sobotę 5 lutego o godzinie 15:15.

Wspólny start

Powrót do gry po nowym roku oznacza, że przed nami mecze rewanżowe. Sezon 2021/2022 rozpoczęliśmy spotkaniem z MMTS-em Kwidzyn w Płocku, teraz po równych pięciu miesiącach czeka nas wyjazd do kwidzynian. Ostatni mecz pomiędzy Nafciarzami a MMTS-em odbył się 5 września 2021 roku lepsi okazali się wtedy gospodarze. Pierwsza połowa poprzedniego spotkania była bardzo wyrównana, obie drużyny stale wymieniały się prowadzeniem, a następnie remisowały. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 15:15, zaś po syrenie oznajmującej przerwę szansę na objęcie prowadzenia mieli jeszcze płocczanie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Tin Lućin.

Druga połowa zaczęła się od trafienia Davida Fernandeza, a następnie Lovro Mihicia. Po przerwie ponownie byliśmy świadkami remisowej gry, co zmieniło się w 40. min. kiedy udało nam się wypracować przewagę dwóch bramek. Następnie swoje dołożyli Marek Daćko oraz Lovro Mihić i w Orlen Arenie prowadziliśmy 23:19. Forma Nafciarzy utrzymała się do końca spotkania, które ostatecznie wygrali 31:26. Najlepszym strzelcem pierwszego meczu w sezonie został Niko Mindegia – zdobywca siedmiu bramek przy skuteczności na poziomie 88%, a zaraz za nim znalazł się Tin Lućin, który trafił 6/10 razy. W ekipie gości przodowali: Bartosz Nastaj, Jakub Szyszko oraz Michał Peret – odnotowali oni po cztery bramki, jednak tylko Peret był w 100% skuteczny.

Forma przed przerwą

Po pierwszej części sezonu Nafciarze zajmują drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi, posiadają trzydzieści sześć punktów, a na trzynaście meczów przegrali oni tylko jedno spotkanie – z Łomżą Vive Kielce (26:27). Jeśli chodzi o bilans bramkowy, płocczanie mają na swoim koncie 114 bramek na plusie, natomiast w trójce najlepszych strzelców niebiesko-biało-niebieskich znaleźli się: Sergei Kosorotov (75 bramek), Michał Daszek (42 bramki) oraz Abel Serdio (39 bramek). Najmniejszą wygraną Wiślacy odnotowali w meczu siódmej serii z Azotami Puławy przy wyniku 27:26, natomiast największą w dwunastej serii z Chrobrym Głogów, który pokonali różnicą 21 trafień (40:19).

MMTS Kwidzyn po trzynastu spotkaniach uplasował się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Kwidzynianie sześć razy triumfowali, w tym z: Sandrą SPA Pogonią Szczecin (24:22), Energą MKS Kalisz (22:21), Chrobrym Głogów (31:29), Torus Wybrzeżem Gdańsk (28:25), Stalą Mielec (29:27) oraz MKS Zagłębiem Lubin (26:23) i sześć raz musieli uznać wyższość rywali: Orlen Wisły Płock (31:26), Gwardii Opole (26:24), Górnika Zabrze (22:19), Łomży Vive Kielce (41:29), Azotów Puławy (22:19) oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (28:27). W meczu drużyny z Kwidzyna z Grupą Azoty Unią Tarnów o wyłonieniu zwycięscy zadecydowały rzuty karne. Po regulaminowym czasie gry zespoły remisował 28:28, a po rzutach z linii siódmego metra, przy rezultacie 5:3, wygrał MMTS.  Taka forma zapewniła im dwadzieścia punktów, natomiast ich bilans bramkowy prezentuje się w następujący sposób 332:345, co daje naszym przyszłym rywalom trzynaście bramek na minusie. Najwięcej trafień w pierwszej części gier pośród zawodników MMTS-u Kwidzyn zdobyli Arkadiusz Ossowski oraz Patryk Grzenkowicz (38 trafień), a  następnie w zestawieniu znalazł się Bartosz Nastaj (35 trafień).

Kibice, liczymy na Wasze wsparcie, jeśli nie na miejscu, to chociaż sprzed ekranów. Spotkanie Nafciarzy obejrzycie 5 lutego 2022 roku od godziny 15:15 na kanale TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej.