poniedziałek, 24 czerwca 2024 15:15
Reklama

Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał

„Jeśli sporządzamy obrazy pobożnych ludzi, to przecież nie w tym celu, żeby ich uwielbiać jako bogów, ale żeby – patrząc na nich – pobudzać się do współzawodnictwa z nimi.” św. Cyryl Jerozolimski

Mieszkańcy Białotarska i okolic przeżywali w ostatnich dniach nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. O tym niezwykłym wydarzeniu dla społeczności lokalnej pisaliśmy na portalu gostynin24 i jak mówił podczas homilii biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, był to czas szczególnej łaski czyli wydarzenie duchowe.

W komentarzach na facebooku pod naszymi tekstami z Białotarska pojawiły się drwiące opinie zarówno o krzyżu, któremu w pierwszym tekście poświęciliśmy szczególną uwagę

Białotarsk przygotowuje się na przyjęcie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

jak również o obrazie

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej przybył do Białotarska [AUDIO+FOTO]

Kiedyś na wsi jak ktoś był lekko niedokołysany to wiedziała o tym najbliższa rodzina i wioska. Dziś w dobie internetu o takim delikwencie może dowiedzieć się dużo osób spoza najbliższego otoczenia. Wiedza mierna ale do "mundrowania" pierwszy. 

Obecnie głośno jest o polskiej rodzinie Ulmów, którzy z miłości do bliźniego – innego wyznania – narażali swoje życie i ostatecznie zostali zamordowani przez okupanta niemieckiego. Inny przykład miłości bliźniego również z czasów drugiej wojny światowej to ojciec Maksymilian Kolbe, który sam zgłosił się w obozie Auschwitz na śmierć za współwięźnia. Rodzina Ulmów dwa tygodnie temu została beatyfikowana, a franciszkanin w 1971 r., jedenaście lat później został kanonizowany. Wszyscy wymienieni odchodzili z tego świata upokorzeni ale ostatecznie zwyciężyli. Na Golgocie Jezus też był upokarzany, jednak On już tam na krzyżu wiedział, że wygrał i modlił się za swoich oprawców.

Chrześcijaństwo istnieje od 2000 lat i żadne cesarstwa czy też komuniści tego nie zmienili i nie zmieni tego również obecna ideologia ateistyczna, choć tak bardzo się stara, bo z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał.

Już niedługo, bo 28 września na ulice Gostynina wyjdą wierni aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i wspominać tego dnia św. siostrę Faustynę, której sam Jezus nakazał namalować obraz. Tak siostra notowała to w swoim dzienniczku:

„Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” (47).

Na koniec jedno zdanie do tych "mundrujących komentatorów" - chrześcijanie modlą się przed obrazem, a nie do obrazu. 


Podziel się

Napisz komentarz
Komentarze
Flora 28.09.2023 10:43
Ludzie często gubią sens życia i biegną po sławę i kasę. W dzisiejszych czasach jest wielu ludzi, którzy uważają księży za zło, jednak to są tylko ludzie czasem też pobłądzą. Bóg i wiara w niego jest tylko jedna.

i
Marcin 25.09.2023 11:06
Ludzie często gubią sens życia podążając za sprawami materialnymi czyli mamoną. Od dobrobytu niektórym się w głowie poprzewracało. To działanie rogatego. Diabeł proponuje rzeczy łatwe i dobre, byle odsunąć człowieka od Boga ale jak tu jest napisane Nikt z Bogiem nie wygra.

Anka 23.09.2023 22:08
Ja będąc w kościele na nocnym czuwaniu przed Obrazem Matki Boskiej miałam chwilę by w totalej ciszy podziękować Bogu za to co mam i prosić o zdrowie... Nikt nikogo do wiary nie zmusi.... To jest indywidualna sprawa...ja wierzę Ty nie musisz...żadne z nas nie jest przez to ani lepsze ani gorsze...

yarek 23.09.2023 17:17
Andrzej, a uwzględniasz w swoich komentarzach także to, ,ze ktoś może być niewierzącym? albo dokonać apostazji?

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama