czwartek, 9 maja 2024 10:30

Specjalny pociąg z kibicami przejechał przez Gostynin

W sobotę o godzinie 12.30 przez Gostynin przejechał specjalny pociąg z około siedmiuset kibicami GKS Katowice na mecz ligowy z Wisłą Płock.

Ligowe granie wraca na ORLEN Stadion! O 15:00 Wisła Płock podejmie GKS Katowice w ramach 21. kolejki Fortuna 1 Ligi. Zapraszamy na przedstawienie naszego najbliższego rywala.

SYTUACJA

Po dwudziestu kolejkach tego sezonu GKS Katowice zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów (3 do ósmej Wisły, 10 do lidera) i meczem zaległym. Bilans naszego przeciwnika to 7 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek, 28:22 w bramkach.

W pierwszym wiosennym spotkaniu GKS pokonał na swoim terenie 2:0 Motor Lublin po bramkach Arkadiusza Jędrycha z rzutu karnego i Sebastiana Bergiera.

Najlepszym strzelcem zespołu jest właśnie Sebastian Bergier, który w tym sezonie do siatki rywali trafił 7 razy. Przy okazji jest też ex aequo najlepszym asystentem Gieksy – Bergier oraz Antoni Kozubal i Shun Shibata zaliczyli po 3 ostatnie podania.

W najbliższym spotkaniu na pewno nie zagra Grzegorz Rogala, który w poprzedniej kolejce obejrzał 4. żółtą kartkę w tym sezonie. Pod znakiem zapytania stoi również występ Mateusza Maka, który trenował indywidualnie.

KADRA

Zimą w Katowicach zakontraktowany został reprezentant Estonii (29 meczów) – środkowy obrońca Märten Kuusk, który ostatnio występował w węgierskim Újpest FC, a w rodzimej elicie ma za sobą 190 meczów i cztery mistrzostwa Estonii z Florą Tallin.

W Gieksie znajdziemy jednego zawodnika z przeszłością w Wiśle Płock – to Grzegorz Janiszewski, który do 2012 roku grał w juniorach naszej drużyny. W piłkę seniorską wchodził już jednak w barwach Polonii Warszawa i Znicza Pruszków, a od 2019 roku występuje w Katowicach.

POPRZEDNIO

Jesienią w Katowicach górą okazał się GKS (4:1). W 22. minucie Sebastian Bergier nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek. Okazało się, że strzelanie bramek zostało jedynie na chwilę odroczone, bowiem w 28. minucie do siatki trafił Marcin Wasielewski, a w 32. Arkadiusz Jędrych. Nafciarze na drugą połowę wyszli z trzema zmianami w swoich szeregach i nastawieniem na odmianę wyniku, ale szybko na 3:0 podwyższył Grzegorz Rogala. Nadzieję mogła nam dać bramka Łukasza Sekulskiego z 50. minuty, ale w 78. rezultat ustalił Adam Danek.

Łącznie w 29 spotkaniach między naszymi drużynami 8 zwycięstw odnieśli Nafciarze, 12 zakończyło się remisem, a 9 razy wygrywała katowicka Gieksa. Bramki 29:32.

Początek spotkania Wisła Płock – GKS Katowice w sobotę 24 lutego o 15:00. Gdzie nabyć bilety – podpowiadamy TUTAJ. Transmisja na platformie Polsat Box Go (bit.ly/PolsatBoxGoF1L) oraz w PPV poprzez centrum meczowe Statscore (bit.ly/WislaPlockPPV). Relacja tekstowa na żywo na naszym profilu w serwisie X: @WislaPlockSA.