Reklama
Reklama

Wisła Płock liderem Ekstraklasy

W 3. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła pokonała Piast Gliwice 2:0 (1:0)! W 44. minucie na prowadzenie wyprowadził nas Jorge Jimenez, a w 61. po akcji i uderzeniu Dominika Kuna gola samobójczego strzelił Frantisek Plach.

Przez długi czas pierwszej połowy zgromadzeni na stadionie kibice musieli czekać na groźniejszą akcję którejś ze stron. Gra toczyła się głównie w środku pola, a większość poczynań zawodników ofensywnych kończyła się jeszcze przed momentem znalezienia miejsca do strzału. Na pierwszy z nich w 11. minucie zdecydował się Patryk Dziczek, ale jego wolej z dwudziestu metrów pozostawił trochę do życzenia. Nafciarze szukali swoich szans choćby po dośrodkowaniach w stronę Łukasza Sekulskiego, ale te niestety nie znajdowały celu. Najgroźniejsze okazje Nafciarze mieli tuż przed upłynięciem pół godziny gry, kiedy najpierw po rzucie rożnym zablokowany został strzał Andriasa Edmundsona, potem po ponowieniu do koszyczka Frantiska Placha trafił Jorge Jimenez, a po kolejnych dwóch minutach i kontrataku Jakub Czerwiński wślizgiem zatrzymał próbę Sekulskiego. Wreszcie na moment przed przerwą z lewej strony dośrodkował dzisiejszy wahadłowy Dominik Kun, a z bliska do siatki trafił Jime. To był w zasadzie ostatni akcent pierwszej połowy i do szatni schodziliśmy z prowadzeniem 1:0.

Na początku drugiej połowy po ponowieniu gry po stałym fragmencie „na chwyt” Leszczyńskiemu uderzył ex-Nafciarz Igor Drapiński. Przez około 10 minut inicjatywę mieli goście, ale nasza defensywa pozostawała szczelna. W odpowiedzi najpierw zablokowana została próba Jime, a dobitkę Wiktora Nowaka ponad poprzeczką przeniósł Plach. Na swoje nieszczęście słowacki bramkarz już za chwilę skapitulował, kiedy świetnie akcję niemal przez całe boisko rozprowadził Dominik Kun i po podaniu do boku otrzymał od Kevina Custovicia piłkę na wprost bramki przed szesnastym metrem. Kun bez przyjęcia uderzył zewnętrznym podbiciem, a futbolówka odbiła się od poprzeczki, pleców Placha i wpadła za linię. Piast chciał się niemal od razu odgryźć, ale strzał głową Hermana Barkouskiego z nieprzyjemnej pozycji pozostawił wiele do życzenia. Dużo groźniej było w 79. minucie, gdy Marcin Kamiński przy próbie wybicia trafił w słupek naszej bramki. Chwilę wcześniej też niewiele brakowało, gdy po rzucie rożnym futbolówka odbiła się od jednego z naszych zawodników, ale Leszczyński kontrolował sytuację. W końcówce nasza drużyna nie pozwoliła przeciwnikom na wiele i w zasadzie tylko z ostrego kąta niecelnie uderzył Quentin Boisgard. Wynik nie uległ już zmianie i w trzecim meczu tego sezonu odnieśliśmy trzecie zwycięstwo!

Kolejny mecz przed nami już w sobotę 9 sierpnia o 20:15. Na wyjeździe zmierzymy się z Widzewem Łódź.

Źródło: wisla-plock.pl

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJPOPULARNIEJSZE
Ogłoszenia
🌿 NA SPRZEDAŻ – WYJĄTKOWE SIEDLISKO Z WŁASNYM STAWEM, LASEM I ZABUDOWANIAMI Gostynin 🌿 NA SPRZEDAŻ – WYJĄTKOWE SIEDLISKO Z WŁASNYM STAWEM, LASEM I ZABUDOWANIAMI Gostynin Na sprzedaż oferuję wolnostojący dom jednorodzinny o powierzchni 80 m², położony na imponującej działce o powierzchni 5 ha (50 000 m²), w miejscowości Gostynin – Osada Drzewce (woj. mazowieckie). To idealna propozycja dla osób szukających prawdziwej ciszy, przestrzeni i kontaktu z naturą — siedlisko z dala od zabudowań, zaledwie dwóch sąsiadów w dużej odległości, otoczone lasami, łąkami i dziką przyrodą. W okolicy spotkać można sarny, jelenie i ptactwo leśne — miejsce, które daje poczucie absolutnego spokoju i prywatności. 📍 LOKALIZACJA • 5 km od centrum Gostynina • 25 km od Płocka • 23 km od Kutna • 85 km od Łodzi • 130 km od Warszawy Zaledwie 18 minut jazdy samochodem znajdują się przepiękne jeziora Pojezierza Gostynińskiego, nazywanego „Małymi Mazurami”: Jezioro Lucieńskie, Białe, Sumino, Drzesno, Soczewka, Sendeńskie – piaszczyste plaże, czysta woda, idealne miejsce do wypoczynku, wędkowania i sportów wodnych. 🏡 OPIS DOMU • powierzchnia: 80 m² • 3 pokoje • kuchnia • łazienka • przedpokój • poddasze do adaptacji – ok. 30 m² • piwnica – ok. 50 m² • przylegający letni ogródek / taras – 35 m² z bezpośrednim wejściem do domu 🛠 ZABUDOWANIA GOSPODARCZE – OGROMNY POTENCJAŁ • Budynek gospodarczy 160 m², w skład którego wchodzą: ◦ garaż ◦ w pełni wyposażona stolarnia ◦ warsztat • 3 blaszane budynki gospodarcze o łącznej powierzchni ok. 140 m² • stacjonarny kompresor powietrza • 2 wiaty otwarte: ◦ ok. 550 m² ◦ ok. 180 m² • zabudowania idealne do adaptacji na stajnię, hodowlę zwierząt, agroturystykę, warsztat lub działalność rzemieślniczą 🌳 DZIAŁKA I OTOCZENIE • 1,5 ha działki w całości ogrodzone (część zabudowana) • własny staw o powierzchni ok. 600 m² • las świerkowy – ok. 2000 m² • sady i ogrody owocowe • składzik na drewno opałowe • miejsce na ognisko i grilla • drewniana altana ogrodowa 25 m²: ◦ prąd ◦ zabudowa szafek ◦ stół i miejsca siedzące ◦ teren wyłożony kostką brukową 🔌 MEDIA • prąd • woda • centralne ogrzewanie • piec węglowy • szambo dwukomorowe ✨ PODSUMOWANIE To prawdziwa oaza spokoju w centrum Mazowsza — idealna dla: • osób marzących o życiu blisko natury • miłośników ciszy, lasu i przestrzeni • hodowców, rzemieślników, artystów • agroturystyki lub siedliska rodzinnego • ludzi zmęczonych miastem i tempem życia 📞 Zapraszam do kontaktu i obejrzenia nieruchomości na żywo — to miejsce trzeba poczuć. Cena 1.250.000 zł DO NEGOCJACJI Kontakt: Tel: 888 790 791
NAJPOPULARNIEJSZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama