czwartek, 13 czerwca 2024 00:03
Reklama

Sanniki – z Chopinem i Norwidem „W drodze”

Spragnieni doznań artystycznych goście stawili się w sannickim pałacu, by nacieszyć się muzyką i poezją. Zaś potem wziąć udział w wernisażu malarstwa Marcina Hugo-Badera.

 

Łukasz Kwiatkowski uraczył publiczność muzyką Leopolda Godowskiego i Fryderyka Chopina, a strofy Norwida w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły dopełniły całości.

Łukasz Kwiatkowski to pianista z pokaźnym dorobkiem artystycznym. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, sam prowadzi warsztaty mistrzowski, dużo koncertuje. Jest też pedagogiem i adiunktem ze stopniem dr. hab. w katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi.

Krzysztof Gosztyła to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, radiowy. Jego ciepły, głęboki głos możemy usłyszeć w produkcjach dubbingowanych i wielu audiobookach, gdzie czyta np. powieści.

Sierpniowy koncert z cyklu CHOPIN-MUZYKA-POEZJA doskonale uzupełniła wystawa Marcina Hugo-Badera pod tytułem „W drodze”. Artysta malarz uważa, że każdy jest w drodze przez całe życie, szuka nowych koncepcji, uczy się, docieka, szkoli.

Zarówno Chopin, jak i Norwid brylowali w salonach warszawskich, Polskę opuścili nie wiedząc, że nigdy tu nie wrócą. Obaj byli w drodze dosłownie i w przenośni do końca życia. Fryderyk Chopin i Cyprian Kamil Norwid mogliby stworzyć duet doskonały. Znali się co prawda bardzo krótko, raptem kilka miesięcy, ale byli pokrewnymi duszami, dodatkowo mieli zbieżne doświadczenia życiowe. To Norwid ukuł znane powiedzenie „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”.

Po koncercie przyszedł czas na wernisaż wystawy Marcina Hugo-Badera, sochaczewianina z dziada pradziada

Jest artystą malarzem po ASP, którą ukończył z wyróżnieniem. Zrobił też aneks z rzeźby i aneks z ltografii, o czym nie wszyscy wiedzą. Marcin jest bardzo aktywnym malarzem, tworzy dzieła z pogranicza sztuki i dziennikarstwa, Jego pejzaże bywają zaskakujące, pełne emocji, przetwarza obrazy przed przelaniem ich na papier.

Marcin Hugo-Bader jest autorem projektu, który nosi nazwę OKNO SZTUKI. Założeniem było wyjście ze sztuką do ludzi, pokazanie, że nie ma ona sztywnych ram, że jest dla każdego. Najpierw było to rzeczywiście okno – wystawa sklepowa, potem półzamknięta instalacja z drewna, w której artyści mogli pokazywać swoje prace. A jeszcze później OKNO SZTUKI ewoluowało wychodząc do parku, na wzgórze zamkowe. To tylko przykład szerokiej działalności artysty. Liczne wystawy, plenery malarskie mówią o Marcinie Hugo-Baderze. Ale jest on też nauczycielem terapeutą, który prowadzi zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, z młodzieżą.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć bezpośrednio w koncercie, dostępne jest nagranie na kanale You Toube, FB i stronie www,ecasanniki.pl Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 11°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Ogłoszenia
Niebanalny dom do sprzedania w Gostyninie Niebanalny dom do sprzedania w Gostyninie Sprzedam niebanalny dom jednorodzinny w centrum miasta Gostynina. Całkowita powierzchnia użytkowa domu - 200 m2, w tym powierzchnia mieszkalna – ca. 120 m2. Na działce na której usytuowany jest budynek mieszkalny są też altanka i grill betonowy. Na działce jest też możliwość postawienia dodatkowego budynku gospodarczego. Dostęp do działki - bezpośrednio z ulicy, z wjazdem do garażu i drugim wjazdem na działkę. Dom jest dwukondygnacyjny (4 poziomowy) o interesującym rozkładzie pomieszczeń. Zbudowany w 1977 r., w 2018 - 2020 roku generalnie wyremontowany i zmodernizowany. Wymieniono instalacje elektryczne i sanitarne. Dobudowano taras wejściowy, bezpośrednie wyjście do ogrodu. Doprowadzono Internet światłowodowy. Dom podłączony jest do miejskiej instalacji wod.-kan., sieci gazowej. Wykonany w technologii tradycyjnej jako murowany ze stropodachem pokrytym blachą trapezową powlekaną. Ocieplony styropianem. Ogrzewany gazem. Z miejsca w którym stoi wszędzie jest blisko pieszo - szkoła podstawowa, sklep Biedronka, kościół, przystanek bus, dworzec PKP, Kaufland, apteka, przychodnie lekarskie, restauracje. Wyremontowaną ulicą łatwy jest dojazd do dużej obwodnicy Płock – Kutno. Dom podzielony jest na 4 poziomy (nie piętra) CZĘŚĆ GOSPODARCZA Parter - 3 pomieszczenia ( garaż - 19,03m2 z wnęką warsztatową - 10,7m2 , łazienka z prysznicem, wc, bidetem i umywalką - 6 m2 , pokój z wyjściem na zewnątrz domu (do werandy z boku domu) - 13m2 ). Może być wykorzystany jako nieduży lokal usługowy, biuro, gabinet, pokój gościnny itp. 4 stopnie niżej znajduje się Piwnica - całkowicie wyremontowana, jasna i czysta - 4 pomieszczenia (hol - 14,7m2 , studio - 8,0 m2 , pracownia -13,4m2 , pralnia - 7,3m2 . Wysokość - 1,90. Prąd we wszystkich pomieszczeniach, woda (w trzech). Podłoga – płytki. Ściany - gładź i malowane. Ogrzewana w odpowiednim stopniu w okresie zimy. Korytarz, który łączy garaż, łazienkę i pokój, zakończony jest schodami prowadzącymi do części mieszkalnej. CZĘŚĆ MIESZKALNA 1. część, wysoki parter - Główne wejście do domu i 3 pomieszczenia - hol -15m2, kuchnia z jadalnią 6,5m2 i 13m2 - w pełni wyposażona (kuchenka indukcyjna (jest również doprowadzony gaz), nowoczesny piekarnik, lodówka w zabudowie, zmywarka), pokój - 7,0m2. Z tego miejsca jest wyjście na schody prowadzące do ogrodu. 5 stopni wyzej znajduje sie 2. część, piętro - 4 pomieszczenia i korytarz. 3 pokoje (20m2, 14,5m2, 11,5m2 ), łazienka z prysznicem, wc i umywalką 6,3m2 . Po remoncie i modernizacji dom jest użytkowany przez dwie dorosłe osoby, niepalące, w domu nie przebywały zwierzęta. Nie ma zadłużenia ani ukrytych wad. Ubezpieczony. Posiada instalację alarmową. Wymagany certyfikat energetyczny jest w trakcie wykonywania. Dom nie wymaga żadnych nakładów. Jest zadbany i gotów na przyjęcie zmiany mieszkańców. Wyposażenie i umeblowanie jest w cenie domu.
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i lazienka oraz schody prowadzące na piętro, na ktorym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o ow ok 1000 m/2 z licznymi nasadzeiami oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( II klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 660 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama