poniedziałek, 2 października 2023 21:06
ReklamaReklama "w zgodzie z naturą"
Reklama

Pavol Stano kończy pracę w Wiśle Płock

Pavol Stano przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Wisły Płock. 45-letni szkoleniowiec rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Pracę w Wiśle Płock trener Stano rozpoczął 7 marca 2022 roku, gdy na stanowisku zastąpił Macieja Bartoszka. Jego pierwszym zadaniem było dokończenie sezonu 2021/2022, w którym ostatecznie finiszowaliśmy na 6. miejscu w tabeli.

 

Następną kampanię nasz zespół zaczął od serii zwycięstw i pozycji lidera przez dziewięć kolejek, dzięki czemu Pavol Stano zasłużył na tytuł trenera lipca, a Rafał Wolski najlepszego piłkarza w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Rundę jesienną bieżących rozgrywek zakończyliśmy na 6. pozycji, lecz bardzo słaba postawa wiosną i tylko 9 punktów zdobytych w 15 spotkaniach doprowadziły do odwołania słowackiego szkoleniowca ze stanowiska, ponieważ utrzymanie w elicie wciąż nie jest zapewnione.

 

Łącznie trener Stano poprowadził Wisłę Płock w 44 meczach, w tym 42 ligowych, których bilans to 15 zwycięstw, 7 remisów i 20 porażek. Duży wpływ ma na to aż 10 przegranych w 2023 roku, w tym 7 na wyjeździe, gdzie w tej rundzie nie wywalczyliśmy nawet punktu.

 

Pomimo ostatnich niepowodzeń dziękujemy za pracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w przyszłości!

 

www.wisla-plock.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Ogłoszenia
ReklamaZamek Gostyniński - catering zamku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama