Reklama

Czy podjazd przy przychodni w Gostyninie spełnia swoją rolę? Czytelniczka alarmuje

Do redakcji trafiła wiadomość od czytelniczki zaniepokojonej stanem podjazdu dla osób z trudnościami w poruszaniu się przy przychodni na ulicy Czapskiego. Sprawa dotyka nie tylko wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i realnej dostępności do świadczeń zdrowotnych.

Interwencja czytelniczki

Do naszej redakcji napisała mieszkanka poruszona sytuacją, której świadkami byli jej bliscy. Jak relacjonuje, jej rodzice towarzyszyli babci mającej problemy z poruszaniem się podczas wizyty w przychodni Świat Zdrowia Centrum Medyczne Medicus przy ulicy A. Czapskiego 4 w Gostyninie. To właśnie wtedy uwagę rodziny miał zwrócić podjazd przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami.

Czytelniczka nie kryje emocji. W wiadomości przesłanej do redakcji podkreśla, że trudno jej przejść obojętnie obok tego, co zobaczyła. Do zgłoszenia dołączyła również zdjęcia, które mają dokumentować stan i wygląd podjazdu. Już sam fakt, że temat został podniesiony przez rodzinę osoby mającej kłopoty z poruszaniem się, pokazuje, jak ważna jest to kwestia dla pacjentów i ich opiekunów.

Dostępność to nie detal, lecz konieczność

W przypadku placówek medycznych dostępność architektoniczna nie jest dodatkiem ani estetycznym szczegółem. To jeden z podstawowych warunków, który decyduje o tym, czy pacjent może bezpiecznie i samodzielnie dotrzeć do lekarza, gabinetu zabiegowego czy rejestracji. Dla osób starszych, pacjentów po urazach, osób poruszających się o kulach, z balkonikiem lub na wózku, źle zaprojektowany albo niewygodny podjazd może stać się realną przeszkodą.

Takie sytuacje budzą szczególne emocje właśnie dlatego, że dotyczą miejsc, w których pomoc powinna być dostępna dla każdego. Jeżeli wejście do przychodni samo w sobie staje się wyzwaniem, pacjent już na starcie doświadcza stresu, dyskomfortu i poczucia wykluczenia. W praktyce oznacza to także większe obciążenie dla rodziny lub personelu, którzy muszą pomagać w pokonaniu przeszkody.

Temat dostępności regularnie wraca również w innych miejscach i instytucjach. W mediach opisywano już przypadki, gdy ograniczony dostęp do infrastruktury utrudniał codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami, zmuszając je do szukania objazdów, pomocy innych osób lub całkowitej zmiany planu dnia. W przypadku placówki medycznej stawka jest jednak szczególnie wysoka, bo chodzi o dostęp do leczenia.

Sprawa ważna dla całej lokalnej społeczności

Zgłoszenie czytelniczki pokazuje, że mieszkańcy coraz uważniej patrzą na standard przestrzeni, z których korzystają osoby wymagające wsparcia. To dobry sygnał, bo właśnie dzięki takim interwencjom można zwrócić uwagę na problemy, które dla jednych są niewidoczne, a dla innych stanowią codzienną barierę. Dla pacjentów liczy się nie tylko termin wizyty, lecz także to, czy w ogóle mogą bezpiecznie dostać się do środka. W miejscu związanym ze zdrowiem i opieką nie powinno być na to miejsca na kompromisy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 27.05.2026 01:01
To prawda jak najszybciej powinniśmy zorganizować referendum i odsunąć od władzy nieudolną burmistrz Korajczk sterowaną przez największego szkodnika w historii Gostynina Augustyniaka. Przypomnę, że ich błędy i kary za złe decyzje, najwyższe pensje w kraju kosztowały nas mieszkańców już ponad cztery miliony złotych. Jak najszybciej referendum!!!

Ha ha ha.... 27.05.2026 09:22
mieszkaniec 27.05.2026 01:01
To prawda jak najszybciej powinniśmy zorganizować referendum i odsunąć od władzy nieudolną burmistrz Korajczk sterowaną przez największego szkodnika w historii Gostynina Augustyniaka. Przypomnę, że ich błędy i kary za złe decyzje, najwyższe pensje w kraju kosztowały nas mieszkańców już ponad cztery miliony złotych. Jak najszybciej referendum!!! Usługi mapowania
Jedyne referendum jakie możesz przeprowadzić to w swojej rodzinie - a pytanie jakie powinno być w nim zawarte to czy sam się do psychiatry zgłosisz czy trzeba cie pod przymusem dostarczyć na leczenie zaburzeń - tępy trollu!

Marek Smolarek 27.05.2026 11:01
Ha ha ha.... 27.05.2026 09:22
Jedyne referendum jakie możesz przeprowadzić to w swojej rodzinie - a pytanie jakie powinno być w nim zawarte to czy sam się do psychiatry zgłosisz czy trzeba cie pod przymusem dostarczyć na leczenie zaburzeń - tępy trollu! Porady zdrowotne
Agresja z jaką reagujesz tylko utwierdza że referendum jest konieczne, no i oczywiście świadczy dobitnie o twojej orientacji.

Ha ha ha.... 27.05.2026 12:19
Agresja? A czy to ja wypisuje niedorzeczne bzdury pod każdym artykułem nie związane nawet tematami na tym portalu zmieniając tylko nicki? Mnie twoja odpowiedź utwierdza w skuteczności przedstawionej wcześniej przeze mnie opinii! Tępienie trolli to jest obowiązek - nie agresja , a forma przekazu musi być dostosowana do poziomu trolla!

Gnido.... 27.05.2026 13:20
Ha ha ha.... 27.05.2026 12:19
Agresja? A czy to ja wypisuje niedorzeczne bzdury pod każdym artykułem nie związane nawet tematami na tym portalu zmieniając tylko nicki? Mnie twoja odpowiedź utwierdza w skuteczności przedstawionej wcześniej przeze mnie opinii! Tępienie trolli to jest obowiązek - nie agresja , a forma przekazu musi być dostosowana do poziomu trolla!
....już się tak nie "podniecaj" bo zostałeś zgaszony jak pet pod butem.

mieszkaniec 27.05.2026 14:49
Twoja odpowiedź tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że muszę zacząć organizować referendum... Nie mogą ludzie Twojego pokroju rządzić i okradać nasz Gostynin. Niestety Augustyniak i Korajczyk prowadzą miasto do finansowego upadku zarabiając po 30 000 złotych miesięcznie...

Kultura Wysoka 27.05.2026 18:58
Ha ha ha.... 27.05.2026 09:22
Jedyne referendum jakie możesz przeprowadzić to w swojej rodzinie - a pytanie jakie powinno być w nim zawarte to czy sam się do psychiatry zgłosisz czy trzeba cie pod przymusem dostarczyć na leczenie zaburzeń - tępy trollu! Porady zdrowotne
Jutro przyjeżdża Joanna Szczepkowska która, reprezentuje twój poziom, możesz jej zaproponować "sanatorium" na Zalesiu.

321 27.05.2026 11:21
zmiana władzy nie rozwiąże problemów tego miasta poza tym nie stać was na referendum

Bogdan 25.05.2026 15:45
Ruszają w Polsce lawiny zmian w rządach krakow zmienił Prezydenta teraz Rzeszów a gostynin burmistrza jak najszybciej do wymiany

Ha ha haaaa... 25.05.2026 17:08
Bogdan 25.05.2026 15:45
Ruszają w Polsce lawiny zmian w rządach krakow zmienił Prezydenta teraz Rzeszów a gostynin burmistrza jak najszybciej do wymiany
Ty pisowski trollu tylko nicki zmieniasz - jakie to żałosne!

Lewy 25.05.2026 22:00
Nazywał bym sie tobą troll szukaj wdomu lap sie

Ha ha haaaa... 26.05.2026 09:27
Lewy 25.05.2026 22:00
Nazywał bym sie tobą troll szukaj wdomu lap sie
Ty nie tylko jesteś trollem ale i analfabetą!

Agi 21.05.2026 17:25
Ten podjazd wydaje się od nowości zbyt wysoki. nie wyobrażam sobie osoby na wózku inwalidzkim ,żeby samodzielnie pokonała te drogę.

Członek 20.05.2026 17:33
Podjazd jak i cały budynek należy do Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Czyżby? 22.05.2026 08:54
dopowiem, remont jest w gestii właściciela posesji

<<->> 20.05.2026 15:11
Ale czemu "czytelniczka " zgłasza się z tym do portalu internetowego ,a nie do administratora obiektu - szuka taniej sensacji czy co?

321 20.05.2026 13:18
jest to spółka z o o., która za realizację usług w zakresie opieki medycznej otrzymuje konkretny pieniądz, ale dowiedz się dziennikarzu od kogo :)

SzlachtaLokalna 20.05.2026 12:26
Teraz to będziemy "kamienice" sobie odnawiać, nie zawracać nam głowy pierdołami

Ogłoszenia
NAJPOPULARNIEJSZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama